Sklep internetowy przepisem na sukces

Polski rynek e-commerce od kilku lat przeżywa niezwykle dynamiczny rozwój, który póki co, nie zwalnia nawet na chwilę. Według prognoz analityków, kolejne lata przyniosą jeszcze większe zyski niż dotychczas, a handel internetowy stanie się jeszcze silniejszy. Czy zatem można już mówić, że sklep internetowy to recepta na sukces?

PROGNOZY SĄ OPTYMISTYCZNE

Analitycy rynków finansowych przewidują, że do 2020 roku zyski z handlu elektronicznego przekroczą 90 mld zł, a sklepy internetowe zwiększą swój udział w handlu detalicznym do 10 procent. Będzie to możliwe dzięki zmianom w systemie dostaw towarów, zwłaszcza na ostatnim ogniwie tego łańcucha. Pewne ulepszenia czekają także system płatności online, który już w chwili obecnej funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie (obsługa płatności online zapewniana jest obecnie przez bardzo wiele firm, klient ma zatem dużą swobodę wyboru).

W POGONI ZA ZACHODEM

W chwili obecnej, udział rynku e-commerce w polskim handlu detalicznym przekracza 5 procent. Dla porównania, u wielu naszych zachodnich sąsiadów, m.in. Niemców, przekroczyło już próg 11 procent. Jeżeli wierzyć prognozom, tempo rozwoju naszego rodzimego e-handlu osiągnie zbliżony poziom w 2020 roku, zatem stwierdzenie, że e-commerce to handel przyszłości, a umiejętnie prowadzony sklep internetowy to recepta na sukces, w żadnym wypadku nie jest i nie będzie nadużyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *