Najlepiej oceniana metoda płatności

Od kilkudziesięciu lat coraz chętniej żegnamy się z rozliczeniami gotówkowymi. Dynamiczny rozwój nowych metod płatności ma na ten fakt gigantyczne znaczenie. Postęp technologiczny gwarantujący bezpieczeństwo i wygodę przekonuje do siebie nie tylko młodych konsumentów, ale także osoby, które były przyzwyczajone do tradycyjnego portfela z banknotami.

Gotówka do lamusa

W latach 90- tych ubiegłego wieku, kiedy to na rynku płatniczym pojawiły się karty bankomatowe, nie spodziewano się, że ktokolwiek będzie chciał rozstać się z gotówką. Faktycznie, samo pojawienie się kart nie spowodowało zerwania z tradycyjną metodą, ale skutecznie zaczęło ją wypierać. Obecnie gotówka nie jest popularnym środkiem, zamiast niej wybiera się płatności online, zwłaszcza, jeśli chodzi o zakupy w Internecie.

Przyszłość to płatności mobilne

Znakomity wzrost notują płatności mobilne, po które sięgają młodzi konsumenci, dla których korzystanie z przenośnych urządzeń stało się standardem. Doskonale przygotowany i nowoczesny system płatności online stwarza wiele możliwości, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zagrożeń związanych z utratą pieniędzy, czy brakiem ochrony poufnych danych. Otwiera na świat, pozwalając na wygodne zakupy poza granicami Polski, a także umożliwia przyjmowanie przelewów. Cały system jest doskonałe opracowany, dzięki czemu korzystający mają możliwość kontroli swoich wydatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *