Rewolucyjna forma sprzedaży drukarek 3D marki DEXER

Firma Dexer produkująca drukarki 3D zrewolucjonizowała sposób sprzedaży. Jak się okazuje klient może mieć drukarkę 3D za darmo. W jaki sposób?

Czy wiesz, że 30% części wykorzystywanych do produkcji drukarki 3D drukowanych jest na drukarkach 3D? Są to głównie elementy łączeniowe. Producent drukarek 3D DEXER do wydruku tychże części używa własnych drukarek 3D. Niemniej rosnąca sprzedaż drukarek 3D marki DEXER znacznie zwiększyła potrzebę wydruku części, co spowodowało problemy logistyczne. W maju 2015 roku firma DEXER zaproponowała, że będzie zlecać drukowanie części klientom, którzy zakupili od niej drukarkę 3D. Klient kupujący drukarkę 3D w tym systemie ma zagwarantowane comiesięczne zamówienia na części przez okres 2 lat. Otrzymuje również wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne, czyli ponosi jedynie koszty prądu.

Do czego zdolna jest drukarka 3D można zobaczyć na tym filmiku:

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=X-LGgKJ2jSE&feature=youtu.be

Krok po kroku, czyli jak to działa?

Na przykładzie zakupu drukarki 3D Dexer Mini przedstawiamy jak wygląda ten system w praktyce.

1. Klient kupuje drukarkę DEXER mini w cenie 3900 zł brutto.

2. Otrzymuje gwarancję otrzymywania zamówień na wydruk części za kwotę 162,50 zł brutto na miesiąc.

3. Umowa jest podpisywana na 24 miesiące – zakup drukarki zwraca się więc po 2 latach.

4. Klient otrzymuje od firmy wszystkie materiały eksploatacyjne.

5. Po stronie klienta jest tylko koszt prądu.

6. Klient może wycofać się z umowy w każdym momencie bez konsekwencji.

Dzięki takiemu systemowi finansowania można z czystym sumieniem powiedzieć, że po 2 latach klient ma drukarkę 3D za darmo – koszty zakupu zwracają się. To rewolucja w sprzedaży i mozliwe, że niedługo za tym przykładem pójdą inne firmy.

W tym półroczu w tym systemie mamy do sprzedaży 30 drukarek. Do tej pory sprzedaliśmy 21 sztuk, a więc oferta cieszy się dużym zainteresowaniem. Co zresztą nie dziwi, gdyż jest obopólnie bardzo korzystna. Po pierwsze klientowi zakup drukarki zwraca się po 2 latach, po drugie ma zapewniony dla naszych wydruków materiał eksploatacyjny, czyli filament, a więc niejako na nasz koszt uczy się drukowania 3D. Dla nas natomiast jest to idealne rozwiązanie problemu produkcji, czyli wydruku części – mówi Piotr Trawa Dyrektor Generalny.

Po raz kolejny okazuje się, że najlepszą drogą do sukcesu jest dobry pomysł na biznes. W tym przypadku korzysta producent drukarek, jak i klient. Firma Dexer otrzymuje części do produkcji następnych drukarek, a klientowi zwraca się koszt zakupu. Pomysł na biznes na piątkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *